herbata zaparzanie

Jakie szklanki do herbaty są godne polecenia?

Posted by

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość ludzi pije herbatę w ulubionych kubkach. Czasy w których to podawano herbatę w szklankach z koszyczkami już dawno minęły, ale nie oznacza to wcale, że na półkach sklepowych nie można znaleźć oryginalnych i niepowtarzalnych szklanek.

Boom na szklanki vintage

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na szklanki do herbaty vintage, które jednak nie każdemu muszą przypaść do gustu. Oryginalne szklanki są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które poszukują ciekawej alternatywy dla porcelanowych filiżanek. Godne polecenia są przede wszystkim te szklanki, które swoim kształtem do złudzenia przypominają kubki. Mowa tutaj oczywiście o modelach, które rozszerzają się ku górze i mają szeroki brzeg. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są szklanki z uszkiem, które znacząco ułatwiają chwytanie gorącego naczynia.

O czym należy pamiętać?

Zamawiając nowe szklanki do herbaty warto rozejrzeć się za modelami, które mają w komplecie spodek. To właśnie na spodku będzie można odłożyć łyżeczkę do cukru albo torebeczkę z fusami. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również szklanki z podwójnymi ściankami, których zadanie jest zabezpieczenie dłoni przed poparzeniem. Przy wyborze nowych szklanek warto zwrócić uwagę także na ich pojemność oraz na grubość szkła. Cienkie szklanki są co prawda bardzo lekkie, ale niestety dość łatwo jest je zbić. Poznaj ciekawe modele szklanek na tej stronie.