Szklanki do piwa: jak je dobierać?

Posted by

Zimne piwo może stać się cennym dodatkiem do każdej imprezy. By jego pojawienie się na stole ucieszyło jeszcze bardziej, warto zatroszczyć się o to, by podać je w odpowiedni sposób. Jakie szklanki sprawdzą się najlepiej?

Szklanka szklance nierówna: z jakich rozwiązań możemy skorzystać?

Szklanki do piwa tworzą dość ciekawą kolekcję, dzięki czemu każdy rodzaj piwa można podać w ciekawy sposób. Wielką popularnością cieszą się delikatne szklanki z nóżkami, znane jako pokale. Miłośnicy grubszego szkła mogą korzystać z kufli, choć wiele osób osiąga po proste szklanki o pojemności 0,5 litra.

Szklanki dla wymagających: z jakich rozwiązań mogą skorzystać koneserzy?

Dla tych, którzy chcą się delektować smakiem piwa, wybór szklanek do tego napoju będzie sprawą bardzo ważną. Z jakich rozwiązań można skorzystać? Dla tych, którzy chcą się degustować wybornymi browarami, dobrym rozwiązaniem będzie szkło degustacyjne z wysoką nóżką oraz szeroką czarką. Warto też wyposażyć się w szklanki do piwa belgijskiego. Wykonane z grubego szkła, są cennym wsparciem w chwili, gdy utrzymanie niskiej temperatury napoju staje się priorytetem. Stange są z kolei szklankami idealnymi dla tych, którzy preferują piwa delikatne, intrygujące chmielowym posmakiem.

Wybór szklanek dedykowanych piwu ma ogromny wpływ i na wygląd tego napoju, i na jego smak. Im staranniej dobierzemy zatem ten rodzaj szkła do swych preferencji, tym lepiej dla nas oraz dla naszych gości. A że wybór szklanek, kufli i pokali jest ogromny, każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego.