Jakie szklanki do whisky wybrać?

Posted by

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są szklanki do whisky. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego każdy bez większych problemów może znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji.

Wybór szklanek do whisky

Wybór jest bardzo duży, dlatego nawet wymagający klienci powinni być zadowoleni. Trzeba pamiętać, że whisky to wyjątkowy alkohol, dlatego też trzeba go pić w uroczysty sposób. Można go spotkać w różnych wariantach smakowych, dlatego cieszy się tak dużym uznaniem. Każda butelka jest na swój sposób oryginalna, ponieważ whisky przechowywane jest w beczkach przez określonych czas. To właśnie w beczkach alkohol dojrzewa i nabiera smaku. Whisky kojarzone jest głównie z prestiżem, przepychem oraz luksusem. Cena tego alkoholu również nie należy do najniższych, dlatego tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na taki rarytas. Sposób podania whisky również odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego duże znaczenie mają szklanki do whisky (zobacz). Najlepiej zakupić szklanki wysokiej jakości, które posłużą przynajmniej kilka lat. Na wstępie warto również zaznaczyć, że whisky pochodzi z Irlandii a nie Szkocji. Jest to błędnie powielany mit, który sprawił, że trunek ten jest kojarzony głównie ze Szkocją. Whisky była wytwarzana początkowo przez irlandzkich mnichów. Stosowana była w celach leczniczych, żeby łagodzić dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Sprawdzała się w tej roli bardzo dobrze, dlatego systematycznie coraz więcej osób zaczęło ją spożywać.

Zakup szklanek do whisky

Należy jednak pamiętać, że destylacja na szeroką skalę rozpowszechniła się dopiero w XI wieku. W ten sposób można było uzyskać alkohol, który posiadał wyjątkowe walory smakowe. Kieliszki do whisky w kształcie tulipana są bez wątpienia najlepszym wyborem. Alkohol musi mieć też odpowiednią temperaturę, żeby móc właściwie ocenić smak. Wszystkie walory smakowe można dostrzec, jeżeli whisky podane jest w temperaturze pokojowej. W polskich domach używa się z reguły niskich i okrągłych szklaneczek. Są one wytwarzane z bardzo grubego szkła, dlatego mogą znacząco wpływać na temperaturę alkoholu. Na rynku dostępne są też szklanki kwadratowe oraz szklanki kryształowe. Szczególnie warte uwagi są szklanki kryształowe, które są też najdroższe. Pod względem wizualnym prezentują się jednak fenomenalnie, dlatego warto je zakupić, żeby pochwalić się przy gościach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że są one wytwarzane ręcznie z dbałością o każdy szczegół. Żeby wykonać taką szklankę trzeba mieć naprawdę duże umiejętności. Szklanki do whisky sprawdzą się również idealnie jako prezent dla przyjaciela lub członka rodziny.