wyciskacz do cytrusów

Dlaczego warto korzystać z wyciskacza do cytrusów?

Posted by

Wyciskacz do cytrusów to dość mało popularny sprzęt kuchenny, który przez ograniczenie tylko do owoców cytrusowych przegrywa z popularnymi sokowirówkami. Zaletą wyciskarki jest jednak jej niska cena i możliwość łatwego przygotowania naturalnych soków we własnym domu.

Samodzielne przygotowanie naturalnych soków

Dzięki wyciskaczowi można w prosty sposób przygotować naturalne soki bez konserwantów. Jest to bardzo ważna zaleta, jako że obecnie większość soków sprzedawanych w sklepach posiada nienaturalne składniki. Przygotowując je w domu można samodzielnie kontrolować co się w nich znajduje, a odciśnięty sok jest prawie tak samo wartościowy co sam owoc. Jeśli niektóre z nich są zbyt kwaśne i dzieci odmawiają ich picia, zawsze można dodać odrobinę cukru.

Wyciskarka do cytryny

Wyciskarka do cytrusów świetnie sprawdza się również do wyciskania cytryn. Wiele osób nie lubi na bieżąco wyciskacz cytryny, którą dodaje się do herbaty lub niektórych potraw. Wyciskacz będzie więc dobrym pomysłem na łatwe odciśnięcie soku, który później można przechowywać w lodówce. Pomoże to zaoszczędzić cenny czas. Dodatkowo wyciskacze posiadają specjalne sitko, które w wygodny sposób usuwa z owocu pestki i inne niepotrzebne części. Dzięki temu nie tylko można uzyskać w wygodny sposób sok, który później można wykorzystywać tak samo efektywnie jak cały owoc, ale również pozbawić go często niepotrzebnych pestek.