Zaparzacz do kawy – sposób na aromatyczny napój

Posted by

Kawa to napój, który najczęściej jest przygotowywany w naszych domach. Wiele osób bez tego napoju nie jest w stanie rozpocząć dnia. Zaparzacz do kawy to niezbędne urządzenie, które w kilka chwil pomoże przygotować idealny napój. Jak wybrać zaparzacz i jak z niego korzystać? 

Jaki zaparzacz będzie najlepszy? 

Zaparzacz do kawy (zobacz) może być tłokowy lub ciśnieniowy. Różnią się one zasadą obsługi, ale ich zaletą jest to, że każdy z nich jest wyjątkowo prosty w obsłudze. 

Zaparzacz do kawy tłokowy to dzbanuszek, który najczęściej wykonany jest ze szkła. Wiele osób odczuwa dyskomfort wlewając do niego gorąca wodę, ale są to obawy bezpodstawne. Szkło jest niezwykle mocne i na pewno nie pęknie pod wpływem temperatury. 

W górnej części kubeczka jest metalowy tłok, który po kilku minutach należy delikatnie opuścić. W ten sposób zostanie oddzielona kawa od fusów. Napój jest gotowy do picia!

Zaparzacz do kawy ciśnieniowy również nie jest skomplikowany. Najczęściej są to niewielkie urządzenia wykonane z aluminium lub stali. Zaparzacz skład się z dwóch komór. Do jednej z nich wsypujemy świeżo zmielone ziarna kawy, a do drugiej nalewamy wodę. Urządzenie stawiamy na kuchence. Para, która zaczyna wychodzić z dzióbka to sygnał, że aromatyczny napój jest gotowy. 

Dlaczego warto mieć zaparzacz do kawy? 

Zaparzacz do kawy to urządzenie, które powinno znaleźć się w domu każdego miłośnika małej czarnej. Kawa, które jest przygotowywana poprzez zalanie ziaren przegotowaną w czajniku wodą nigdy nie będzie tak aromatyczna, jak ta przygotowana w zaparzaczu. A to przecież jest najważniejsze!

Zaletą zaparzaczy jest ich niewielki rozmiar. Można bez problemu trzymać je w domu, ale również w pracy. Osoby, które również w trakcie wyjazdów chcą skosztować pysznej kawy również bez problemu mogą zabrać urządzenie. Niewielki rozmiar to umożliwia.

Zaparzacz do kawy to obowiązkowe urządzenie dla wszystkich tych osób, które lubią z kubkiem małej czarnej iść do pracy. Kawa zaparzona w zaparzarce i przelana do kubka termicznego nie tylko będzie równie pyszna, ale jednocześnie tańsza. Warto również pamiętać, że kubek termiczny jest znacznie korzystniejszy dla naszego środowiska naturalnego niż ciągłe kupowanie kawy w kubkach jednorazowych. 

Zaparzacz do kawy to niezbędne urządzenie w domu każdego, prawdziwego kawosza. Nie można również zapomnieć o młynku do kawy, w którym zostaną zmielone ziarna oraz specjalnym ogrzewaczu, który zakłada się na zaparzarkę, by kawa nie utraciła idealnej temperatury. Tak przygotowana kawa to prawdziwa uczta dla zmysłów.