Wybieramy tortownicę do kuchni

Posted by

Obecnie gospodynie domowe zadają sobie wiele pytań związanych z kuchnią i jej sprzętem w tym chociażby, jak wybrać tortownicę. Oferta jest naprawdę szeroka i mocno zróżnicowana, dlatego też zadanie to wcale nie należy do najłatwiejszych. Mimo wszystko jednak warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji i tym samym dokonaniu odpowiedniego zakupu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jedna z najważniejszych rzeczy to oczywiście sam kształt takiej tortownicy. Przeważnie są one okrągłe, choć coraz częściej można spotkać w sklepie nowe warianty. Nie ulega jednak wątpliwości, że najpraktyczniejsze będą zawsze tortownice o prostym kształcie jak te od Ostry-Sklep, które mają naprawdę wiele różnego rodzaju zastosowań. 

Warto także zwrócić uwagę na średnicę, gdyż to ona odpowiada za ostateczną wielkość tortu. Najczęściej można spotkać tortownice 20 cm lub 24 cm. Oczywiście, dostępne są również inne warianty. 

Nie mniej ważny pozostaje materiał, z którego wykonany został taki sprzęt kuchenny. W tym przypadku również można liczyć na naprawdę szeroki wybór. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są tortownice pokryte nieprzywierającą powłoką, a także te posiadające silikonową krawędź. 

O czym jeszcze warto pamiętać? 

Trzeba zdawać sobie również sprawę, że istotną kwestią w tym przypadku pozostaje także cena. Przeciętny koszt zakupu tortownicy to kilkadziesiąt złotych. Warto mieć jednak świadomość, że cena w ogromnym stopniu związana jest z jakością takiego sprzętu. Najtańsze modele bardzo często charakteryzują się dużo gorszym wykończeniem. Takie tortownice mają niestety zazwyczaj cienkie dno i tym samym zdecydowanie łatwiej się deformują. Co ciekawe, z kolei droższe modele odznaczają się solidnym wykonaniem, a także nieprzywierającą strukturą. To z kolei przekłada się na końcowy efekt w postaci prawidłowo upieczonego tortu. Istotną kwestią pozostaje także marka takiej tortownicy. Oczywiście dobrze jest w tym przypadku stawiać na sprawdzone firmy, które od lat cieszą się zaufaniem wielu klientów.