Zalety foremek silikonowych

Posted by

Każdy z nas z pewnością nieraz widział gdzieś w sklepie foremki silikonowe. Czy warto je kupować? Zdecydowanie tak! Posiadają one bowiem szereg niezwykłych zalet. Jakich?

1) Ładnie i równomiernie upieczone ciasta i ciasteczka

Przede wszystkim foremki silikonowe nie nagrzewają się tak bardzo jak blacha. Tutaj zatem nie ma tego niebezpieczeństwa, że przez przypadek przypieczemy ciasto tak, że trzeba będzie odkrawać boki.

2) Brak poparzeń

Ileż to razy zdarzyło nam się dotknąć przypadkowo gorącej blachy i chodzić potem z oparzeniami? Otóż w przypadku foremek silikonowych ciągle coś takiego jest możliwe, niemniej jednak zdarza się bardzo rzadko. Foremki silikonowe od AleDobre.pl bowiem nie nagrzewają się tak bardzo, wobec czego nie mamy problemu ze złapaniem ich po wyjęciu z piekarnika.

3) Łatwość czyszczenia

Warto także dodać, że foremki silikonowe bardzo łatwo się czyści. Tutaj nie musimy szorować godzinami blachy ani wyczyniać innych cudów. Do foremek silikonowych nic się nie przyczepia, nie przypala, zaś je same wystarczy obmyć ściereczką, wodą i płynem do mycia naczyń. Te naprawdę dobre formy silikonowe możemy także bez większego problemu włożyć do zmywarki.

4) Zachowany kształt ciasta i babeczek

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że foremki silikonowe dzięki swojej elastyczności, znakomicie zachowują kształt ciasta. Mowa tu szczególnie o sporych ciastach – ileż to razy mieliśmy już sytuację, że przypalona część ciasta tak mocno przywierała do boku blachy, że trzeba było odkrawać cały kawał wypieku? Tutaj zaś nie mamy takich dylematów – wystarczy, że ugniemy lekko foremkę i już całe ciasto powoli i w zachowanej formie wydobywa się na zewnątrz.

Podsumowując- foremki silikonowe mają naprawdę wiele zalet. Przy pewnych wypiekach oczywiście tradycyjne blaszane formy znajdą swoje zastosowanie, jednak warto mieć także w kuchni foremki silikonowe.