Obrus na świąteczny stół – co warto wiedzieć?

Posted by

Świąteczny stół to najważniejszy – zaraz po choince – element świątecznej oprawy domu. To właśnie z tego powodu jego odpowiednie przystrojenie jest takie ważne. Oprócz zakupu ładnych świec i ozdób, konieczne jest dobranie zastawy i odpowiedniego obrusu. Jaki będzie najlepszy?

Obrusy świąteczne mają rozmaite kolory, fasony i rozmiary. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i koncepcji dekorowania. Czasami wystarczy tylko delikatny ornament, żeby podkreślić powagę uroczystości. Bardziej odważne panie domu na pewno polubią wizję bogato udekorowanego obrusu. Także taki może się sprawdzić na eleganckim wieczorze. Wszystko zależy od dodatkowych akcesoriów, w tym np. zastawy i choinki. Oczywiście ważny jest także dobór gości. Młodzież na pewno polubi awangardowe dekoracje, starsi wolą tradycję.

stolik

Klasycznym obrusem świątecznym jest duży biały z delikatnym haftem. Taki wybór zawsze się sprawdza. Biały obrus świetnie wygląda pod każdą ceramiką. Ładnie prezentuje się przy szkle, można na nim ustawiać rozmaite dekoracje. Ryzykownym wyborem na świąteczną kolację będzie obrus czerwony. Zdecydowanie unikaj czarnego koloru – nawet jeśli faktura tkaniny jest zachwycająca, czarny to kolor żałobny. Granat i bordo to barwy luksusowe, bardzo eleganckie, dobre na wystawną kolację. Niezwykle świątecznie prezentują się obrusy z dodatkiem złotego odcienia.