Smarowidła do przetworów i kanapek

Posted by

W każdym domu przydaje się coś, co świetnie sprawdzi się zarówno do stworzenia ciekawego deseru, jak również po prostu dodania do kanapek czy innego drugiego śniadania. W takiej roli doskonale sprawdzają się przede wszystkim rozmaite smarowidła, w stylu dżemów albo innych past i kremów. Warto też tutaj wspomnieć o produktach mniej tradycyjnych.

kanapeczki

Zazwyczaj smarowidła podawane na słodko kojarzą nam się z dżemami, powidłami oraz rozmaitymi marmoladami, o ile robione są z klasycznych. W innych przypadkach znany jest nam przede wszystkim krem czekoladowy. Istnieje jednak kilka różnych opcji alternatywnych, które świetnie sprawdzą się tak na kanapki, jak i do deserów.

Owocowe szaleństwo

Oczywiście świetną opcją zarówno na kanapki, jak również do ciast drożdżowych albo naleśników, są rozmaite dżemy. Zrobione ze świeżych owoców, zwłaszcza w warunkach domowych, mogą być świetną, zdrową alternatywą do zwykłych posiłków, szczególnie w okresie zimowym. Lepiej jest inwestować w samodzielnie zrobione przetwory aniżeli te kupne – te drugie mogą mieć sporo cukru.

smaczne

A może coś alternatywnego?

Jedną z ciekawszych alternatyw dla tych, którzy nie chcą owocowych smarowideł, a są znudzeni również klasycznym kremem czekoladowym, są kremy z innych produktów. Świetnie sprawdza się np. masło orzechowe, które można dodawać do wypieków czy dań podawanych na zimno. Ciekawą rzeczą jest też krem z kasztanów – rzadko spotykany, a nie tylko smaczny, ale również i bardzo zdrowy.