szklane patery na ciasto

Szklane patery na ciasto- na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Posted by

Prezentowanie ciasta w maksymalnie odpowiedni sposób nie jest ważne tylko z perspektywy wystawy cukierniczej. Ciasta i różnorodne torty to prawdziwie szlachetne wypieki, które w niemniej szlachetny sposób powinny zostać zaprezentowane nawet podczas domowego obiadu. Wobec tego gospodynie domowe rozglądają się za odpowiednimi gadżetami, które pomogą im zadbać o estetykę podawanego ciasta. Oczywiście szklane patery na ciasto to absolutny „must have”. Jednak na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Szklane patery na ciasto i ich rozmiar

szklane patery na ciasto

Szklane patery na ciasto tak naprawdę nie są jednolitą kategorią produktów zupełnie podobnie, jak nasze wypieki. Mogą być one mniejsze, większe, okrągłe czy też kwadratowe. Wobec tego analogiczne staje się to, że szklane patery na ciasto z https://sklep.technica.pl/patery-ze-szkla muszą być idealnie dopasowane do rozmiaru wypieku.

Tyczy się to głównie wypieków dużych lub piętrowych, które powinny mieć rzeczywiście solidną podporę w takiej samej średnicy, jak średnica ciasta. Z kolei w przypadku wypieków nieco mniejszych, to nie ma problemu z podawaniem ich w nieco większej szklanej paterze. Pamiętajmy również, że szklane patery na ciasto mogą mieć obrotowy talerz lub stać na nieruchomej nóżce. Niemniej jednak w tym wypadku, ostateczny wybór będzie już zależał tylko i wyłącznie od nas samych i naszych preferencji.

Szklane patery na ciasto- z kloszem czy też bez?

Szklane patery na ciasto mogą występować w dwóch rodzajach. Wyróżniamy wobec tego:

  • szklane patery na ciasto z kloszem;
  • szklane patery na ciasto bez klosza.

Wobec tego może pojawić się pytanie, które patery okażą się lepsze? Otóż obie mają swoje wady oraz swoje zalety. Szklane patery na ciasto z kloszem skutecznie zapobiegają wysychaniu ciasta, więc będzie ono mogło w nich stać przez znacznie dłuższy czas. Z kolei szklane patery na ciasto bez dodatkowego klosza znacznie ułatwia sięganie po smakowite kąski ciasta. Wobec tego fakt tego, jakie szklane patery na ciasto wybierzmy, zależy tak naprawdę tylko i wyłącznie od nas i od naszych potrzeb.