Herbata owocowa dla dzieci – czy warto?

Posted by

Małe dzieci bardzo często sięgają po słodkie napoje, dlatego też warto jak najszybciej zachęcić je do picia owocowej herbaty, która jest o wiele zdrowsza. Pamiętać należy o tym, że herbata owocowa jest prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby unikać herbat, które w swoim składzie zawierają pobudzającą teinę. Na szczęście na rynku jest wielu godnych uwagi producentów, którzy oferują smaczne i zdrowe herbaty dla najmłodszych.

Dlaczego warto?

Herbata owocowa jest bardzo bogatym źródłem antyoksydantów. Mowa tutaj oczywiście o przeciwutleniaczach, które działają ochronnie na DNA i białe komórki. Herbata może zapobiec niekorzystnym zmianom i groźnym mutacją, dlatego też warto wprowadzić ją do jadłospisu. Pamiętać należy również i o tym, że herbata wykazuje właściwości uspokajające. Owocowa herbata jest także źródłem flawonoidów, które jak powszechnie wiadomo odpowiadają za stymulowanie wydzielania się hormonu szczęścia.

Jakie zdrowotne właściwości?

Owocowa herbata działa przeciwskurczowo. Jest to doskonały wybór dla tych dzieci, które zmagają się z zespołem jelita drażliwego. Herbata od wielu lat wykorzystywana jest również do leczenia kolki u małych niemowlaków, dlatego też nie można przejść obok niej obojętnie. Niektóre odmiany herbaty owocowej zapobiegają także biegunce.