Torty na różne okazje

Posted by

W ciągu roku znajdziemy przynajmniej kilka okazji, które można uświetnić tortami. Urodziny, jubileusze, rocznice, nowy etap życia to tylko niektóre z możliwości. I chociaż torty są delikatnie droższe od zwykłych ciast i zazwyczaj wymagają zamówienia, ponieważ są trudniejsze w przygotowaniu, to warto postarać się, żeby pojawiły się na danej uroczystości, ponieważ podnoszą jej rangę.


Dla każdego coś innego.


Rodzai tortów znajdziemy w zasadzie tyle, ilu ludzi jest na świecie, ponieważ każdy tort różni się od siebie. Oczywiście, przepis może być ten sam i ta sama osoba może zajmować się dekoracją tortów (kliknij tutaj), ale za każdym razem wyjdzie delikatnie inne ciasto, masa czekoladowa zamiast śmietankowej czy zmienimy elementy ozdobne. Dzięki temu każdy tort jest wyjątkowy i niepowtarzalny.


Dekoracja tortów.


Torty cieszą się tak dużą popularnością, ponieważ można je na różne sposoby dekorować. Płynna masa, podobizny ulubionych bohaterów naszych dzieci albo nawet ich zdjęcia, ozdobne elementy takie jak kwiatuszki czy serduszka, figurki na torcie, zabawne napisy czy jadalne świeczki, to tylko część możliwości. Dekoracja tortów jest sztuką samą w sobie i najlepsi cukiernicy na świecie często się właśnie w niej specjalizują. Jest to także sztuka trudna, ale efekty bywają nieziemskie, a torty urodzinowe albo weselne są tego najlepszym przykładem. Warto pamiętać, że taki tort może być prezentem samym w sobie.