Suszarka na naczynia- sprzęt kuchenny, który podbił serca gospodyni domowych

Posted by

Wybór suszarki do naczyń to przede wszystkim kwestia czy powinna być ona wykonana z plastiku, czy ze stali nierdzewnej. O tym, który model suszarki komu pasuje- decydują nie tylko parametry techniczne, ale indywidualne gusta i upodobania konsumenckie.

Która suszarka na naczynia jest lepsza?

       Patrząc od strony wyłącznie technicznej, to zdecydowanie wygrywa suszarka na naczynia wykonana ze stali. Po pierwsze dlatego, że jest mocniejsza i trwalsza. Po drugie, bo rzadziej ulega awarii i przestojom. A po trzecie ma długi okres użytkowania i można ją doskonale wtopić w otoczenie kuchni i absolutnie nic nie stracić na efekcie wizualnym.

A jaki ma być idealny ociekacz do naczyń?

       Tu panuje jeszcze większa dowolność niż w przypadku suszarki do naczyń. Ociekacza i tak używa się stosunkowo rzadko, więc jego wygląd nie jest taki ważny. U niego bardziej liczy się to, by woda z naczyń, które w nim leżą spływała możliwie szybko. Od tego zależy w głównej mierze, kiedy miski, talerze i kubki będą suche i zdatne do ponownego użytku. Ociekacz do naczyń przydaje się głównie w awaryjnych sytuacjach, gdy suszarka na naczynia albo jest zepsuta, albo nie ma prądu i dlatego też nie można jej uruchomić.

Komu poleca się montaż tego rodzaju kuchennych akcesoriów?

         Zarówno ociekacz do naczyń, jak i suszarki do naczyń przydadzą się w rodzinach wielodzietnych. Tam eksploatacja szklanych i plastikowych naczyń, kubków i półmisków nigdy się nie kończy. Zawsze znajdzie się coś, co trzeba umyć i osuszyć. Z tegoż też względu gospodynie domowe pokochały zmywarki i suszarki do naczyń, bo one wyręczyły je przynajmniej w jednej czynności, która przecież pochłaniała dużą część ich życia.

Suszarki do naczyń do zapoznania się na Nettrading.pl