mikser do koktajli

Jaki mikser do koktajli wybrać?

Posted by

Koktajle warzywne i owocowe są nie tylko zdrowe, lecz także smaczne. Do ich przygotowania niezbędny jest mikser, który bazować powinien na odpowiedniej mocy i wytrzymałości. Na jaki model blendera postawić? Jaką moc wybrać?

Moc miksera do koktajli

Jeśli chcemy zrobić dobry koktajl, moc miksera nie może być mniejsza niż 600 W. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy chcemy zmiksować także lód, czy twarde orzechy, jakie często dorzuca się dla smaku. Okazuje się, że moc blendera znacząco wpływa na stopień rozdrobnienia i zmiksowania danych produktów. Wybór zbyt małej mocy może spowodować szereg problemów, dlatego nie warto stawiać na taką opcją. W przypadku zakupu miksera o mocy 750 W, z pewnością rozkruszymy nawet najtwardsze wyroby. 

Popularne rodzaje mikserów do koktajli

mikser do koktajli
Różne modele mikserów do koktajli znajdziesz na tej stronie internetowej.

Nowoczesne blendery są poręczne i cechują się niezawodnym działaniem. Można z nich korzystać używając jednej ręki, przy czym nie trzeba korzystać z dodatkowego przelewania. Zazwyczaj jedna końcówka takiego urządzenie jest przeznaczona do szatkowania, natomiast drugą jest trzepaczka. 

Do zrobienia koktajlu przyda nam się blender kielichowy z osobną misą. Pojemność misy nie musi być zbyt duża, gdyż najlepiej smakują koktajle robione na świeżo. Dla jednej osoby wystarcza duża szklanka napoju (od 300 do 500 ml). Ręczne modele zazwyczaj są przechowywane w szafce, a większe mogą stać na stałe na blacie. Kielichowy blender osiąga najczęściej moc ok. 1000 W, podobnie jak ręczne modele. Podczas zakupu postawmy na dobrą jakość i spełnienie naszych wymogów.