Czego oczekujemy od miksera i czy zdarzają się ideały

Posted by

Czy istnieje idealny mikser? W tej kwestii na pewno rządzą przede wszystkim osobiste preferencje i nasze zamiłowanie do pieczenia i gotowania. Dla jednych będzie to proste urządzenie o mocy do 900 W,
dla innych profesjonalne urządzenie jak mikser planetarny Kenwood.
Z tym o małej mocy na pewno nie poradzimy sobie z niektórymi wypiekami.

Czym powinien charakteryzować się idealny mikser?

Mimo że dużo zależy od naszych osobistych preferencji, to istnieją cechy, które posiada każdy idealny mikser. Są to między innymi:

– duża moc, która poradzi sobie bez zgrzytania silnika z naprawdę dużą porcją ciasta,

– pojemna miska,

– szczelna pokrywa do miski, która ochroni kuchnię przed zachlapaniem,

– hak do wyrabiania chleba lub ciasta drożdżowego,

– solidna konstrukcja i obudowa,

– ładny design,

– dodatki, np. w postaci mieszadeł silikonowych.

Dodatkowych walorów może być zdecydowanie więcej, ale to okazuje się dopiero podczas naszego częstego użytkowania, tak samo zresztą w przypadku ewentualnych wad.

Nowoczesne rozwiązania w mikserze planetarnym Kenwood

Tego rodzaju miksery posiadają cechy, których brak tym prostszym modelom. Jest to przede wszystkim inna praca mieszadeł. W tych planetarnych mieszadła pracują nie tylko po obwodzie misy, ale również jednocześnie wokół własnej osi. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia dużo lepsze mieszanie składników i w znacznie krótszym czasie. Mogą one również posiadać możliwość dołączenia dodatkowych urządzeń, jak na przykład blendera czy maszynki do mięsa. Ale wtedy to już nie mikser, a raczej wielofunkcyjny robot kuchenny.