Kiedy spożywać nasiona chia?

Posted by

Z całą pewnością można stwierdzić, że nasiona chia mają bardzo korzystne działanie. Z powodzeniem można stosować je wspomagająco podczas odchudzania, a także w celu wzmocnienia kości.

Wspomaganie odchudzania
Nasiona chia (szukaj na planteon.pl) w bardzo dobry sposób wspomagają proces odchudzania. Dlatego z powodzeniem mogą być stosowane przez wszystkie osoby, które zmagają się z problemem występowania nadmiernej ilości kilogramów w swoim organizmie. Nasiona chia w swoim składzie zawierają bardzo duże ilości błonnika, co sprawia, że pęcznieją w żołądku. Dzięki temu zapewniają nam optymalne poczucie sytości, co sprawia, że głód nie jest aż tak bardzo odczuwany. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, warto spożywać tego rodzaju nasiona regularnie, na przykład na śniadanie, kolację lub w formie przekąski z jogurtem.

Wzmocnienie kości
Taki składnik jak nasiona chia mają również bardzo korzystny wpływ na wzmocnienie kości, dlatego powinny być spożywane przez osoby, które zmagają się z problemem osłabionych kości. Może się to objawiać na przykład poprzez bardzo częste złamania. W nasionach chia znajdują się bardzo duże ilości wapnia, który ma korzystny wpływ na stan naszych kości. Dlatego warto je spożywać regularnie, aby móc zapobiegać występowaniu różnych problemów w naszym organizmie. Oprócz tego w składzie nasion można również wyróżnić fosfor, który także ma bardzo dobry wpływ na stan naszych zębów oraz kości.