patelnie żeliwne

Patelnie żeliwne, nieodłączny element pracy kucharza

Posted by

Praca kucharza należy do jednego z najbardziej dynamicznych zajęć. W kuchni nigdy się nie nudzi i szczególnie w weekendy jest naprawdę sporo do zrobienia. W soboty i niedziele mnóstwo osób ma bowiem urlopy i bardzo często wybiera się ze znajomymi na wspólny obiad. Gotowanie dla setek osób dziennie zupełnie różnych potraw może pozwolić wznieść swoje umiejętności na naprawdę wysoki poziom. Głównymi narzędziami każdego kucharza są patelnie żeliwne (kupisz je tutaj), specjalne garnki i mnóstwo prostych przyrządów do mieszania dań.

Ulubione dania

Praktycznie w każdej restauracji już po kilku dniach pracy zauważymy, jacy klienci nas odwiedzają i co tak naprawdę chcą zjeść. Menu będzie więc dostosowywane do tego typu klienta i zakupy będą również robione z myślą o najbardziej popularnych daniach. Często może przydarzyć się również taka sytuacja, że klient może poprosić o potrawę, której nie będziemy mogli wykonać z racji braku odpowiednich składników. Wtedy warto wyjść obronną ręką i zaproponować inne danie z karty.

Sprawne gotowanie

Kucharze mają najczęściej niesamowicie sprawne ręce i potrafią szybko kroić warzywa oraz przyrządzać wiele potraw w bardzo szybkim tempie. Patelnie żeliwne i wiele innych narzędzi z wysokiej półki są świetnymi produktami, dzięki którym gotowanie jest jeszcze bardziej proste i przyjemne, a praca kucharza nie jest nawet w kilku momentach stresująca i pracujące na kuchni osoby kochają ją wykonywać.